kancelaria Fortis

Windykacja należności – kiedy ubiegać się o windykację należności?

Polscy przedsiębiorcy nierzadko (można pokusić się o stwierdzenie, że nader często) spotykają się z problemem opóźnień w płatnościach. Nierzetelni kontrahenci są zmorą wielu osób prowadzących działalność gospodarczą. Często jednak obawiamy się stanowczo dochodzić należnej nam zapłaty w obawie przed pogorszeniem się stosunków gospodarczych z danym podmiotem. Zależy nam jednak na zachowaniu płynności finansowej i próbujemy delikatnie dogadać się z klientem. Należy pamiętać, że oddanie sprawy profesjonalistom (takim jak Kancelaria Fortis), pozwoli na utrzymanie dobrych stosunków z klientem przy jednoczesnym polubownym załatwieniu sprawy.

Decydując się na powierzenie windykacji należności Kancelarii Fortis gwarantuje efektowne negocjacje z dłużnikami, skuteczność na najwyższym poziomie, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa, zasad etyki zawodowej, a także moralności. Odzyskujemy należności zarówno od podmiotów gospodarczych, jak i osób fizycznych, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Za każdym razem charakter działań dobieramy do okoliczności danej sprawy.

Pierwsze, o czym należy pamiętać prowadząc własną działalność gospodarczą jest staranne monitorowanie terminów płatności, a więc zestawienie np. wszystkich wystawionych faktur VAT i odhaczanie wpłat. Gdy termin płatności minął, już wówczas można zgłaszać daną sprawę do kancelarii. Ważne jest, żeby reagować niezwłocznie. Początkowo łagodnie przypominamy klientowi o niezapłaconej fakturze, a kontakt ze strony kancelarii, a więc podmiotu trzeciego, często wywiera pozytywny wpływ na kontrahenta, który w obawie przed negatywnymi konsekwencjami motywuje się do szybszej spłaty zadłużenia. Monitoring należności jest ważnym narzędziem w naszej pracy, powoduje, że klienci są bardziej zdyscyplinowani, pilnują kolejnych płatności, świadczy też o profesjonalizmie przedsiębiorstwa, któremu zależy na płynności finansowej, staje się bardziej atrakcyjnym partnerem do interesów.

Niestety w naszej rzeczywistości wielu przedsiębiorców cicho przyzwala na zapłatę po terminie płatności. Oddanie sprawy kancelarii na wczesnym etapie pozwoli na efektowne działania. Czasem wystarczy telefon do dłużnika, poinformowanie o zadłużeniu, poznaniu przyczyn braku zapłaty. Niekiedy od razu możemy rozpoznać, że dana osoba unika zapłaty i prawdopodobnie nie zamierza płacić w ogóle. Takim sygnałem jest nieodbieranie telefonu przez dłużnika, brak reakcji na wiadomości mailowe. W takiej sytuacji należy podjąć bardziej zdecydowane kroki, najlepiej od razu wysłać wezwanie do zapłaty, które później posłuży nam jako dowód w sprawie sądowej, o czym więcej można przeczytać w naszym artykule dedykowanym wezwaniom.

Czas ma kluczowe znaczenie. Szybkie oddanie sprawy w ręce profesjonalnego podmiotu zwiększa szanse na odzyskanie należności. Musimy bowiem pamiętać, że prawdopodobnie nie jesteśmy jedynym wierzycielem danego dłużnika. Podczas gdy my chcemy taktownie podejść do tematu i nie reagujemy na brak zapłaty, inni wierzyciele mogą już podejmować odpowiednie kroki, żeby swoje pieniądze odzyskać. Dłużnik może zacząć upłynniać majątek. Być może na spłatę długu wobec nas nie starczy później środków?

Zachęcamy do skorzystania z oferty Kancelarii Fortis w Katowicach, która profesjonalnie zajmuje się windykacją należności. W realizacji posiadamy już ponad 300 skutecznych windykacji od kilku tysięcy do kilku milionów złotych. Odzyskaliśmy wierzytelności głównie dla mieszkańców miast: Katowice, Chorzów, Mikołów, Mysłowice, Bytom, Ruda Śląska, Zabrze, Czeladź, Będzin, Chrzanów, Jaworzno, Tychy.

Kancelaria Fortis

Kancelaria została założona w 1994r. Zespół posiada prawników i adwokatów, którzy zdobywali doświadczenie w dużych spółkach w Polsce. Świadczymy pomoc prawną dla klientów fizycznych, firmą, korporacją oraz instytucją. Jeżeli szukają Państwo rzetelnego Prawnika, bądź adwokata to serdecznie zapraszamy na konsultacje do siedziby Kancelarii prawnej Fortis w Katowicach.
Możliwość dojazdu do miast: Katowice, Mikołów, Chorzów, Bytom, Zabrze, Tychy, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź, Tarnowskie Góry i okolice.

Wskazówki dojazdu:
Siedziba naszej firmy mieści się niedaleko skrzyżowania ul. Kościuszki i Ul. Armii Krajowej na przeciwko Restauracji Meksykańskiej ElPopo. Wejście znajduje się od strony ulicy Głogowskiej. Mmiejsca parkingowe dla klientów przy sklepie Żabka.

W przypadku pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod telefonem. Jesteśmy również otwarci na propozycję, co do charakteru współpracy lub innych oczekiwań w stosunku do naszej firmy.

Fortis Leszek Janczewski
ul. Armii Krajowej 67
40-671 Katowice