kancelaria Fortis

OBSŁUGA PRAWNA W ZAKRESIE PRAWA PRACY

Prawo pracy, to gałąź, zawierająca ogół norm i regulacji w zakresie stosunku pracy pomiędzy pracodawcą a pracownikiem jako stron stosunku pracy oraz zasad, dotyczących organizacji pracodawców i pracowników, układów i sporów zbiorowych. Przedmiotem tego prawa są stosunki pracy podporządkowanej, świadczonej dobrowolnie, osobiście, z odpowiednim wynagrodzeniem na rzecz drugiego podmiotu oraz inne zależności, ściśle związane ze stosunkami pracy. W zakres prawa pracy wchodzą regulacje, określające powstanie i ustanie stosunku pracy, prawa i obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlopy, ochronę pracy, przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy, rozstrzyganie sporów, wynikających ze stosunku pracy.

Nasze doświadczenie i profesjonalizm gwarantują swobodne reprezentowanie Państwa we wszystkich sprawach, dotyczących relacji pracownik-pracodawca. Na każdym etapie naszych działań gwarantujemy pełne zaangażowanie, rzetelne podejście i indywidualne traktowanie każdej powierzonej sprawy.

Nasze zalety

Dostępność

W nagłych sprawach jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Profesjonalizm

Do każdej zleconej nam sprawy podchodzimy z dużym zaangażowaniem oraz w pełni profesjonalnie.

Wiedza

Leszek Janczewski prowadzi swoją kancelarię od ponad 20 lat. Jego wieloletnia obecność na rynku pozwoliła na zebranie cennego doświadczenia, które nieustannie przekazuje swoim współpracownikom, aby mogli oni świadczyć Państwu profesjonalne usługi prawne.

W zakresie prawa pracy nasze kompetencje obejmują reprezentację Państwa w sporach przed sądem pracy, zarówno w roli pełnomocników pracodawców, jak również pracowników:

- zajmujemy się doradztwem w sprawach związanych z ustaleniem istnienia, bądź nieistnienia stosunku pracy,

- opiniujemy umowy o pracę, przygotowujemy umowy o zakazie konkurencji, regulaminy pracy i wynagrodzenia oraz umowy cywilnoprawne( umowy zlecenia, umowy o dzieło),

- przygotowujemy odwołania do sądu pracy od rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia i za wypowiedzeniem,

- sporządzamy pozwy o zapłatę o zapłatę wynagrodzenia i zwrot wypłaconego wynagrodzenia,

- doradzamy i przygotowujemy pozwy o zapłatę odszkodowania i przywrócenie do pracy,

- pomagamy przy sporządzaniu projektów regulaminów, umów o pracę, umów o zakazie konkurencji, aktów zbiorowego prawa pracy,

- wsparcie przy optymalizacji kosztów zatrudnienia i uelastycznienia warunków pracy,

- reprezentowanie Klientów w toku postępowań kontrolnych ZUS i inspekcji pracy,

- prowadzimy sprawy z zakresu zwolnień grupowych i wypłaty odpraw,

- pomoc prawna i reprezentowanie strony w sprawach, związanych z odszkodowaniami za wypadki przy pracy.

kancelaria prawna, prawnik katowice
Kancelaria Fortis

Kancelaria została założona w 1994r. Zespół posiada prawników i adwokatów, którzy zdobywali doświadczenie w dużych spółkach w Polsce. Świadczymy pomoc prawną dla klientów fizycznych, firmą, korporacją oraz instytucją. Jeżeli szukają Państwo rzetelnego Prawnika, bądź adwokata to serdecznie zapraszamy na konsultacje do siedziby Kancelarii prawnej Fortis w Katowicach.
Możliwość dojazdu do miast: Katowice, Mikołów, Chorzów, Bytom, Zabrze, Tychy, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź, Tarnowskie Góry i okolice.

Wskazówki dojazdu:
Siedziba naszej firmy mieści się niedaleko skrzyżowania ul. Kościuszki i Ul. Armii Krajowej na przeciwko Restauracji Meksykańskiej ElPopo. Wejście znajduje się od strony ulicy Głogowskiej. Mmiejsca parkingowe dla klientów przy sklepie Żabka.

W przypadku pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod telefonem. Jesteśmy również otwarci na propozycję, co do charakteru współpracy lub innych oczekiwań w stosunku do naszej firmy.

Fortis Leszek Janczewski
ul. Armii Krajowej 67
40-671 Katowice