kancelaria Fortis

PRAWO SPADKOWE

Otrzymanie spadku w świetle przepisów prawa, obowiązujących w Polsce, potrafi przysporzyć wiele kłopotów i może być niezwykle trudną do rozstrzygnięcia kwestią. Postępowania spadkowe mają to do siebie, że mogą ciągnąć się przez wiele lat, a w tym czasie rzeczy, będące przedmiotem spadku mogą wiele stracić na swojej wartości. Dzieląc się z Państwem naszym doświadczeniem w dziedzinie prawa spadkowego, jesteśmy w stanie skutecznie prowadzić postępowania spadkowe, reprezentując przed sądem naszych Klientów oraz w przypadku sporów. Dzięki naszej interwencji, korzystając z usług najlepszych ekspertów z zakresu prawa spadkowego, mają Państwo możliwość szybkiego i sprawnego otrzymania spadku, bądź załatwienia innych spraw z dziedziny prawa spadkowego.

W zakresie prawa spadkowego specjalizujemy się w:

- sprawach z zakresu stwierdzenia nabycia spadku z testamentu, jak również z ustawy,

- reprezentacji Klientów i monitorowania sprawy na etapie negocjacji i postępowania sądowego w sprawach, związanych z dziedziczeniem i podziałem majątku spadkowego,

- doradztwie i przygotowywaniu pozwów, wniosków i innych pism procesowych.

Nasze zalety

Dostępność

W nagłych sprawach jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Profesjonalizm

Do każdej zleconej nam sprawy podchodzimy z dużym zaangażowaniem oraz w pełni profesjonalnie.

Wiedza

Leszek Janczewski prowadzi swoją kancelarię od ponad 20 lat. Jego wieloletnia obecność na rynku pozwoliła na zebranie cennego doświadczenia, które nieustannie przekazuje swoim współpracownikom, aby mogli oni świadczyć Państwu profesjonalne usługi prawne.

Do kompetencji naszej kancelarii należą:

- prowadzenie spraw sądowych, rozstrzyganych w trybie procesowym, dotyczących m.in.: zachowku, wystąpienia wierzyciela spadkodawcy przeciwko spadkobiercom, uznanie spadkobiercy za niegodnego, zobowiązanie do wykonania zapisu i polecenia, zmniejszenie zapisu lub polecenia, wyłączenia współmałżonka od dziedziczenia,

- prowadzenie spraw sądowych, rozstrzyganych w trybie nieprocesowym, dotyczących m.in.: stwierdzenia nabycia spadku zarówno na podstawie ustawy, jak i testamentu, stwierdzenia i uzupełnienia stwierdzenia spadku gospodarstwa rolnego, zmianie stwierdzenia nabycia spadku, spraw z działu spadku, odrzucenia spadku, otwarcie i ogłoszenie testamentu, nakazanie złożenia testamentu , zabezpieczenie spadku i spis inwentarza, i inne,

- reprezentacji w postępowaniu podatkowym przed urzędem skarbowym,

- porady prawne w zakresie m. in:
prawa podatkowego, pomoc w razie nabycia długów spadkowych, planowanie i sporządzanie roszczeń testamentowych i dyspozycji majątkowych za życia spadkodawcy w odniesieniu do prawa spadkobierców ustawowych do zachowku.

kancelaria prawna, prawnik katowice
Kancelaria Fortis

Kancelaria została założona w 1994r. Zespół posiada prawników i adwokatów, którzy zdobywali doświadczenie w dużych spółkach w Polsce. Świadczymy pomoc prawną dla klientów fizycznych, firmą, korporacją oraz instytucją. Jeżeli szukają Państwo rzetelnego Prawnika, bądź adwokata to serdecznie zapraszamy na konsultacje do siedziby Kancelarii prawnej Fortis w Katowicach.
Możliwość dojazdu do miast: Katowice, Mikołów, Chorzów, Bytom, Zabrze, Tychy, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź, Tarnowskie Góry i okolice.

Wskazówki dojazdu:
Siedziba naszej firmy mieści się niedaleko skrzyżowania ul. Kościuszki i Ul. Armii Krajowej na przeciwko Restauracji Meksykańskiej ElPopo. Wejście znajduje się od strony ulicy Głogowskiej. Mmiejsca parkingowe dla klientów przy sklepie Żabka.

W przypadku pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod telefonem. Jesteśmy również otwarci na propozycję, co do charakteru współpracy lub innych oczekiwań w stosunku do naszej firmy.

Fortis Leszek Janczewski
ul. Armii Krajowej 67
40-671 Katowice