kancelaria Fortis

PRAWO SPADKOWE

Otrzymanie spadku w świetle przepisów prawa, obowiązujących w Polsce, potrafi przysporzyć wiele kłopotów i może być niezwykle trudną do rozstrzygnięcia kwestią. Postępowania spadkowe mają to do siebie, że mogą ciągnąć się przez wiele lat, a w tym czasie rzeczy, będące przedmiotem spadku mogą wiele stracić na swojej wartości. Dzieląc się z Państwem naszym doświadczeniem w dziedzinie prawa spadkowego, jesteśmy w stanie skutecznie prowadzić postępowania spadkowe, reprezentując przed sądem naszych Klientów oraz w przypadku sporów. Dzięki naszej interwencji, korzystając z usług najlepszych ekspertów z zakresu prawa spadkowego, mają Państwo możliwość szybkiego i sprawnego otrzymania spadku, bądź załatwienia innych spraw z dziedziny prawa spadkowego.

W zakresie prawa spadkowego specjalizujemy się w:

- sprawach z zakresu stwierdzenia nabycia spadku z testamentu, jak również z ustawy,

- reprezentacji Klientów i monitorowania sprawy na etapie negocjacji i postępowania sądowego w sprawach, związanych z dziedziczeniem i podziałem majątku spadkowego,

- doradztwie i przygotowywaniu pozwów, wniosków i innych pism procesowych.

Nasze zalety

Dostępność

W nagłych sprawach jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Profesjonalizm

Zawsze podchodzimy do spraw z całkowitym przeanalizowaniem wszystkich dokumentów.

Wiedza

Pan Leszek Janczewski prowadzi swoją kancelarię od ponad 20 lat i wygrał sprawy gdzie inni prawnicy rozkładali ręce.

Do kompetencji naszej kancelarii należą:

- prowadzenie spraw sądowych, rozstrzyganych w trybie procesowym, dotyczących m.in.: zachowku, wystąpienia wierzyciela spadkodawcy przeciwko spadkobiercom, uznanie spadkobiercy za niegodnego, zobowiązanie do wykonania zapisu i polecenia, zmniejszenie zapisu lub polecenia, wyłączenia współmałżonka od dziedziczenia,

- prowadzenie spraw sądowych, rozstrzyganych w trybie nieprocesowym, dotyczących m.in.: stwierdzenia nabycia spadku zarówno na podstawie ustawy, jak i testamentu, stwierdzenia i uzupełnienia stwierdzenia spadku gospodarstwa rolnego, zmianie stwierdzenia nabycia spadku, spraw z działu spadku, odrzucenia spadku, otwarcie i ogłoszenie testamentu, nakazanie złożenia testamentu , zabezpieczenie spadku i spis inwentarza, i inne,

- reprezentacji w postępowaniu podatkowym przed urzędem skarbowym,

- porady prawne w zakresie m. in:
prawa podatkowego, pomoc w razie nabycia długów spadkowych, planowanie i sporządzanie roszczeń testamentowych i dyspozycji majątkowych za życia spadkodawcy w odniesieniu do prawa spadkobierców ustawowych do zachowku.

kancelaria prawna, prawnik katowice
Kancelaria Fortis

Kancelaria została założona w 1994r. Zespół posiada prawników i adwokatów, którzy zdobywali doświadczenie w dużych spółkach w Polsce. Świadczymy pomoc prawną dla klientów fizycznych, firmą, korporacją oraz instytucją. Jeżeli szukają Państwo rzetelnego Prawnika, bądź adwokata to serdecznie zapraszamy na darmowe konsultacje do siedziby Kancelarii prawnej Fortis w Katowicach.
Możliwość dojazdu do miast: Katowice, Mikołów, Chorzów, Bytom, Zabrze, Tychy, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź, Tarnowskie Góry i okolice.

Wskazówki dojazdu:
Siedziba naszej firmy mieści się niedaleko skrzyżowania ul. Kościuszki i Ul. Armii Krajowej na przeciwko Restauracji Meksykańskiej ElPopo. Wejście znajduje się od strony ulicy Głogowskiej. Mmiejsca parkingowe dla klientów przy sklepie Żabka.

W przypadku pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod telefonem. Jesteśmy również otwarci na propozycję, co do charakteru współpracy lub innych oczekiwań w stosunku do naszej firmy.

Fortis Leszek Janczewski
ul. Armii Krajowej 67
40-671 Katowice