kancelaria fortis

ODSZKODOWANIE GÓRNICZE KATOWICE, ŚLĄSK

W świetle obowiązujących przepisów prawa górniczego i geologicznego, przedsiębiorca, prowadzący zakład górniczy jest w pełni odpowiedzialny za szkody, wyrządzone przez kopalnię właścicielom nieruchomości, znajdujących się w obszarze oddziaływania kopalni. Kopalnie węgla są zlokalizowane na Śląsku, głównie w Katowice, Mysłowice, Zabrze, Gliwice, Imielin.
Zważywszy na to, że właściciele, dzierżawcy i użytkownicy nieruchomości i gruntów, a także urządzeń, znajdujących się w obszarach oddziaływania zakładów górniczych narażeni są na liczne niedogodności i zagrożenia, ściśle związane z ich działalnością, proponujemy, w celu ochrony Państwa interesów i uzyskania zadośćuczynienia za doznane szkody kompleksową pomoc prawną, mającą na celu pozytywne załatwienie sprawy.

Dzięki temu, że ustawodawca przewidział środki ochrony interesów wszystkich, których prawa zostały zagrożone lub naruszone przez działalność górniczą, mamy w rękach narzędzie do uzyskania odszkodowania za doznane krzywdy.
Oferujemy fachowe doradztwo i reprezentację we wszystkich sprawach, pozostających w związku z zagrożeniami, jakie dla naszych Klientów mogą wynikać z położenia gruntów w obszarze działania górniczego. Prowadzimy wszystkie etapy postępowania w zakresie likwidacji szkód górniczych przeciwko kopalni. Posiadamy doświadczenie w ubieganiu się o odszkodowanie górnicze.

W zakres naszych usług wchodzą:
- czynności na etapie przedsądowym, w ramach postępowania przed zakładem górniczym,
- całość postępowania przed sądem,
- czynności, związane z postępowaniem egzekucyjnym na etapie wykonania wyroku,
- współpraca z rzeczoznawcami majątkowymi, specjalistami w dziedzinie problematyki szkód górniczych

Nasze zalety

Dostępność

W nagłych sprawach jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Profesjonalizm

Zawsze podchodzimy do spraw z całkowitym przeanalizowaniem wszystkich dokumentów.

Wiedza

Pan Leszek Janczewski prowadzi swoją kancelarię od ponad 20 lat i wygrał sprawy gdzie inni prawnicy rozkładali ręce.

Odszkodowania za szkody górnicze Katowice, Śląsk

Osoby, których dotknęły skutki aktywności górniczej kopalń mogą uzyskać dzięki naszemu wsparciu:

- odszkodowania w formie gotówkowej jako rekompensata za powstałe w wyniku działań górniczych szkody,

- zobowiązanie kopalni do naprawienia powstałych szkód na jej koszt, zachowując standardy, wskazane przez poszkodowanego,

- w przypadku dotknięcia szkodą gruntów, lokali, nieruchomości, wody lub innych dóbr, dostarczenie przez kopalnię obiektów budowlanych, gruntów, wody, itp. o takich samych parametrach i cechach,

- zwrot wydatków, poniesionych przez poszkodowanego na samodzielne usunięcie skutków szkód górniczych,

- prawnik specjalizujący się w odszkodowaniach górniczych na Śląsku, głównie Katowice, Mysłowice, Ruda Śląska, Imielin, Chorzów, Bytom i Gliwice.

kancelaria prawna, prawnik katowice
Kancelaria Fortis

Kancelaria została założona w 1994r. Zespół posiada prawników i adwokatów, którzy zdobywali doświadczenie w dużych spółkach w Polsce. Świadczymy pomoc prawną dla klientów fizycznych, firmą, korporacją oraz instytucją. Jeżeli szukają Państwo rzetelnego Prawnika, bądź adwokata to serdecznie zapraszamy na darmowe konsultacje do siedziby Kancelarii prawnej fortis w Katowicach.
Możliwość dojazdu do miast: Katowice, Mikołów, Chorzów, Bytom, Zabrze, Tychy, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź, Tarnowskie Góry i okolice.

Wskazówki dojazdu:
Siedziba naszej firmy mieści się niedaleko skrzyżowania ul. Kościuszki i Ul. Armii Krajowej na przeciwko Restauracji Meksykańskiej ElPopo. Wejście znajduje się od strony ulicy Głogowskiej. Mmiejsca parkingowe dla klientów przy sklepie Żabka.

W przypadku pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod telefonem. Jesteśmy również otwarci na propozycję, co do charakteru współpracy lub innych oczekiwań w stosunku do naszej firmy.

Fortis Leszek Janczewski
ul. Armii Krajowej 67
40-671 Katowice