pckliper

ODSZKODOWANIA GÓRNICZE

W świetle obowiązujących przepisów prawa górniczego i geologicznego, przedsiębiorca, prowadzący zakład górniczy jest w pełni odpowiedzialny za szkody, wyrządzone przez kopalnię właścicielom nieruchomości, znajdujących się w obszarze oddziaływania kopalni.
Zważywszy na to, że właściciele, dzierżawcy i użytkownicy nieruchomości i gruntów, a także urządzeń, znajdujących się w obszarach oddziaływania zakładów górniczych narażeni są na liczne niedogodności i zagrożenia, ściśle związane z ich działalnością, proponujemy, w celu ochrony Państwa interesów i uzyskania zadośćuczynienia za doznane szkody kompleksową pomoc prawną, mającą na celu pozytywne załatwienie sprawy.

Dzięki temu, że ustawodawca przewidział środki ochrony interesów wszystkich, których prawa zostały zagrożone lub naruszone przez działalność górniczą, mamy w rękach narzędzie do uzyskania odszkodowania za doznane krzywdy.
Oferujemy fachowe doradztwo i reprezentację we wszystkich sprawach, pozostających w związku z zagrożeniami, jakie dla naszych Klientów mogą wynikać z położenia gruntów w obszarze działania górniczego. Prowadzimy wszystkie etapy postępowania w zakresie likwidacji szkód górniczych przeciwko kopalni.

W zakres naszych usług wchodzą:
- czynności na etapie przedsądowym, w ramach postępowania przed zakładem górniczym,
- całość postępowania przed sądem,
- czynności, związane z postępowaniem egzekucyjnym na etapie wykonania wyroku,
- współpraca z rzeczoznawcami majątkowymi, specjalistami w dziedzinie problematyki szkód górniczych

Nasze zalety

Uchwytność

W nagłych sprawach jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Profesjonalizm

Zawsze podchodzimy do spraw z całkowitym przeanalizowaniem wszystkich dokumentów.

Wiedza

Pan Leszek Janczewski prowadzi swoją kancelarię od ponad 20 lat i wyrywał sprawy gdzie inni prawnicy rozkładali ręce.

Osoby, których dotknęły skutki aktywności górniczej kopalń mogą uzyskać dzięki naszemu wsparciu:

- odszkodowania w formie gotówkowej jako rekompensata za powstałe w wyniku działań górniczych szkody,

- zobowiązanie kopalni do naprawienia powstałych szkód na jej koszt, zachowując standardy, wskazane przez poszkodowanego,

- w przypadku dotknięcia szkodą gruntów, lokali, nieruchomości, wody lub innych dóbr, dostarczenie przez kopalnię obiektów budowlanych, gruntów, wody, itp. o takich samych parametrach i cechach,

- zwrot wydatków, poniesionych przez poszkodowanego na samodzielne usunięcie skutków szkód górniczych.

Kancelaria Fortis

Działalność od 1994r, Doświadczenie zawodowe zdobywane pracując dla dużych spółek w Polsce oraz świadcząc pomoc prawną osobom fizycznym, Klientom korporacyjnym oraz instytucjom.

Wskazówki dojazdu:
Siedziba naszej firmy mieści się niedaleko skrzyżowania ul. Kościuszki i Ul. Armii Krajowej na przeciwko Restauracji Meksykańskiej ElPopo. Wejście znajduje się od strony ulicy Głogowskiej. Mmiejsca parkingowe dla klientów przy sklepie Żabka.

W przypadku pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod telefonem. Jesteśmy również otwarci na propozycję, co do charakteru współpracy lub innych oczekiwań w stosunku do naszej firmy.

Fortis Leszek Janczewski
ul. Armii Krajowej 67
40-671 Katowice